Yhteistyön jatkuessa Polaris-mönkijät ja Ranger-ajoneuvot ovat Kiihdytysajon SM-sarjan rataryhmän käytössä vuonna 2025.
Tapahtumanjärjestäjä kohtaa vaativia tehtäviä ja tarvitsee tehokkuutta työssään, ja Polaris-mönkijät auttavat pitämään rata- ja kilpailutoiminnan mutkattomasti käynnissä.
”Olemme luottaneet Polaris-mönkijöihin jo vuosia tapahtumiemme huoltotehtävissä. FHRA Crew:n tarpeisiin varustetut Polarikset ovat työkaluja, jotka helpottavat rataryhmää mm. erilaisissa radanhuolto,- pelastus sekä hinaustehtävissä. Yhteistyön jatkuminen Polaris Finlandin kanssa varmistaa meille laadukkaat työkalut, ja sen että saamme myös vuonna 2025 keskittyä kilpailuissa omaan osaamisalueeseemme vailla huolia kalustomurheista”, FHRA Marketing Oy:n toimitusjohtaja Anssi Pinola iloitsee.
Kiistattomat Polaris-tuotteiden edut menestykseen ovat erinomaiset ajo-ominaisuudet, markkinoiden parhaaksi todettu nelivetotekniikka, reilut veto-ja kuormauskyvyt, turvallinen, mukava ja helppo ajettavuus ja urheilullinen suorituskyky. Myös Polariksen tarjoama lisävarustevalikoima ja erittäin laaja ja monipuolinen mallisto on suosion takana. Polaris-tuotteiden onnistuneista ominaisuuksista kertoo myös kymmenet testivoitot ja erikoismaininnat. Polaris-mönkijöitä on ostettu Suomeen jo noin 70 000 kpl.
Polaris-kotisivut tästä.