FHRA uutiset Street Drags -tapahtuma katuautoille ja -moottoripyörille Vesivehmaan lentokentällä 7.6.

Viestiketju osiossa 'FHRA uutisia' , aloittajana FHRA tiedotus, 28.5.2025.

  1. FHRA tiedotus

    FHRA tiedotus FHRA toimisto FHRA toimitsija

    Viestejä:
    1,118
    Street Drags -katupäivien ilmoittautumiset onnistuu tänä vuonna FHRA:n verkkokaupasta.

    FHRA:n järjestämät Street Drags -katupäivät ovat jokaisen kiihdytysajot, minne kuka tahansa voi tulla omalla ajoneuvollaan pitämään hauskaa ja kokeilemaan rajojaan.

    Kiihdyttäjien ilmoittautuminen käynnistyy kello 08:00, yleisöportit aukeavat kello 09:00 ja ajaminen pyritään aloittamaan kello 10:00.

    Kaikissa FHRA:n järjestämissä kiihdytysajoissa on valvotut rataolosuhteet ja ajanotto, josta huolehtii FHRA Crew. Tämän lisäksi FHRA Safety Crew varmistaa tapahtumien turvallisuuden ensivasteen, palo- ja ympäristövahingon torjunnan osalta.


    Katupäivät ja testipäivät 2025

    23.5. / Street Drags, Motopark, Pieksämäki
    7.6. / Street Drags, Vesivehmaan lentokenttä
    1.8. / Street Drags, Kalajoen lentokenttä
    16.8. / Street Drags, Vesivehmaan lentokenttä
    5.9. / Street Drags & Test’n Tune, Motopark, Pieksämäki



    Mukaan pääsee vielä tapahtumapaikkakunnalla jälki-ilmoittautumishinnalla. Vesivehmaan tapahtumassa on näytösluontoisesti mukana myös FHRA No Prep Challenge.


    Street Drags -ilmoittautumiset tästä.
    Säännöt tästä.
    Tulokset tästä.
     
  2. Palstan ylläpito

    Palstan ylläpito FHRA-palstan ylläpitäjä

    Viestejä:
    2,373

Jaa tämä sivu